Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ali ATALAN
26. Dönem Mardin Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 2 Nolu Banko Oda: 3026
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

5 Ocak 1968'de Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Güven Köyü'nde doğdu. Annesinin adı Zero, babasının adı Ebuzet'tir. Sosyal Bilimci ve Politolog; Almanya Ruhr Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Politoloji-Sosyoloji mezunu olan Atalan, yüksek lisansını Uluslararası İlişkiler üzerine yaptı.

2004 - 2010 yıllarında Almanya'nın Münster kentinde şehir parlamentosu üyesi olan Atalan, 2010 - 2012 yılları arasında Almanya'da 15. yasama döneminde Kuzey Ren-Vestfalya Eyalet Milletvekili seçildi. Almanya'da Sol Parti'de Barış Komisyonu Sözcülüğü ve Avrupa Êzidîler Federasyonu Eş Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Çok iyi düzeyde Kürtçe ve Almanca bilen Atalan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki