Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Zeynel EMRE
26. Dönem İstanbul Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası Z.Kat 3 Nolu Banko Oda: EZ09
Telefon: +90 (312) 420 61 34 +90 (312) 420 61 35
Faks: +90 (312) 420 23 44
 
Özgeçmiş

Zeynel Emre,

1981 yılında Manisa'da doğdu.

İlk ve orta eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu Sertifika programını tamamladı.

Gençlik yıllarından itibaren Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olan Emre, partinin çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve İstanbul İl Sekreterliği görevlerinde bulundu. Yaklaşık 2 yıl Cumhuriyet Halk Partisi'ni temsilen İstanbul Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu'nda yer aldı. Kendisine ait hukuk bürosunda avukatlık yapan Emre, ilk olarak 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nden İstanbul Milletvekili seçildi. Devam eden 26. Ve 27. dönemlerde de İstanbul Milletvekili seçilmiştir. TBMM Grup Yönetim Üyeliği yapan Emre, 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu üyeliğinde bulundu. Halen TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü'dür.

Zeynel Emre, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki