Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Mehmet PARSAK
26. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 5.Kat 2 Nolu Banko Oda: 5081
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

3 Mart 1979'da Afyonkarahisar'da doğdu. Baba adı Şükrü, anne adı Nezahat'tir.

Avukat, Hukukçu ve Bilim Uzmanı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı Ceza ve Ceza Usulü Hukuku Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bilim Dalında başladığı doktora eğitimini sürdürmektedir.

Afyonkarahisar, Konya ve Ankara'da, Ülkü Ocakları ve MHP bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu. MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 1. Döneminde eğitim gördü. Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı, EGEM Platformu Başkanvekilliği görevlerini yürüttü. Türk Akademisi Siyasi, Sosyal ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Kurucu Başkanvekilliği görevini halen sürdürmektedir. MHP 10. ve 11. Olağan Büyük Kurultaylarında Merkez Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiş olup halen bu görevini de sürdürmektedir. 2011-2013 yılları arasında 24. Dönem TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu MHP Grubu Teknik Heyet Üyesi olarak görev yaptı. 25. Ve 26. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili olarak seçilmiş olup TBMM Anayasa Komisyonu Üyesidir.

İngilizce bilen Parsak, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki