Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Arzu ERDEM
26. Dönem İstanbul Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat 3 Nolu Banko Oda: F224
Telefon: +90 (312) 420 62 38 +90 (312) 420 62 39
Faks: +90 (312) 420 23 93
 
Özgeçmiş

Arzu ERDEM

10.02.1970'de Almanya'da doğmuştur. Aslen Malatyalıdır.

İlkokulu Weinsberg, ortaokulu Heillbronn Junstinus-Kerner-Gymnasium, liseyi ise İstanbul Sabancı Lisesinde okuyan Erdem, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Alman Dili Eğitimi Bölümünden mezun olmuş ve aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamıştır (Tez konusu Kişiye özgü yabancı dil öğrenme metotları - Yökref.No.: 10298562). İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi Doktora öğrencisidir.

1990-1994 yılları arasında İstanbul Barosu Başkanlığında Md. Yrd. olarak görev almıştır. Boğaziçi Üniversitesi Vakfının önerisi ile yurt dışı seminerlere İstanbul Üniversitesi öğrenci temsilcisi olarak katılmıştır. TÖMER - Almanca dalında C1 düzeyinde Avrupa Dil Portfolyosuna sahiptir . 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Birliği Uyum Sürecinde Proje Yönetmeliği eğitimlerini tamamlayarak Uzmanlık Sertifikasını, 1997 itibari ile Yeminli Tercümanlık 2011 itibari ile de Adli Bilirkişilik belgesini almıştır. Kişisel gelişim, siyaset bilimi, toplam kalite anlayışı, rekabet Pazar stratejileri, yatırım politikaları ve benzeri dallarda uzmanlık sertifikaları bulunmaktadır. Çeşitli dergi ve kitaplarda yazı ve akademik tercümeleri yayınlanmıştır.

Pedagojik Formasyon belgesine de sahip olan Arzu Erdem Dilbilimci, Pedagojik Destek Uzmanı, Adli Bilirkişi ve Eğitimci olmasının yanı sıra, 1995 yılı itibari ile otomotiv, eğitim ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren Aile Şirketinde Üst Düzey Yöneticilik yapmıştır. 1997 yılı itibari ile eğitim alanında faaliyet gösteren Elele Eğitim Hizmetleri ve Avrupa Gelişim Akademisinin kurucusudur.

2001 yılında Gençleri Uyuşturucudan Koruma Derneğinin Kurucu Bşk. Yrd. (Prof. Dr. Arif Verimli Bşk.), 2009 yılında KİMSED Kimsesiz Çocuklar Derneğinin Kurucu Başkanlığını (Prof. Dr. M. Kemal Öke Beyefendi'nin Başkan Yrd.) yaparak bu alanlarda birçok sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamıştır. AB teşviki ile kurulan dezavantajlı gruplar için İnsan Hakları Derneğinin üyesidir, dezavantajlı kadın ve çocuk gruplarına yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Kadın, Eğitim ve Çocuk İstismarı Sorunlarıyla ilgili olarak çalışmalar yapan Arzu ERDEM, 2004 yılında Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatlarında çalışmaya başlamıştır. Bir Türk kadını, bir anne, bir eş, duyarlı bir insan olarak akademik ve siyasal birikimlerini memleketi için hizmete çevirebilmek arzusuyla MHP 2007'de 3.Bölge 19.sıra , 2011'de 7. Sıra , 7.Haziran 2015'de 4.sıra, Kasım 2015'te 3.Sıra ,Haziran 2018'de 3. Sıra milletvekili adayı olmuştur. Milliyetçi Hareket Partisinden 25. / 26. Ve 27. Dönem İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili seçilmiştir.

26. Dönemde TBMM AB Uyum Komisyonu, Türkiye- AB KPK ve Avusturya, Ruanda, Tanzanya, Namibya, Bulgaristan, Burkina Faso, KKTC, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve İrlanda Dostluk Grubu üyesidir.TBMM MHP Grubu Divan üyesidir.

Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve Latince bilen Erdem evli, 2 çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki