Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Niyazi Nefi KARA
26. Dönem Antalya Milletvekili
Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi
 Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkan Yardımcısı
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2. Kat 3 Nolu Banko Oda: 2025
Telefon: +90 (312) 420 62 34 +90 (312) 420 62 35
Faks: +90 (312) 420 23 91
  Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

20 Ağustos 1969'da Antalya Manavgat'ta doğdu. Baba adı Ali, anne adı Ünzüle'dir.

Tıp Doktoru; Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalında uzmanlık aldı.

Aydın SSK Bölge Hastanesi, Denizli SSK Bölge Hastanesi, Antalya Medical Park Hastanesi ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yaptı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Derneği Yöneticiliği, Göller Bölgesi Nörolojik Bilimler Derneği Kurucu Üyeliği, Türkiye Beyin Araştırmaları Derneği Kurucu Üyeliği, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Yöneticiliği, Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Antalya Tabip Odası adına Antalya Demokrasi Güçleri Platformu ve Antalya Eşgüdüm Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasta Hakları Derneği, Türk Nöroşirurji Derneği Üyesi ve Antalya Lisesi Mezunları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir.

Orta düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Kara, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Milli Saraylar

Milli Saraylar

Kuruluşu Cumhuriyetin ilk yıllarına dayanan Milli Saraylar, zaman içerisindeki katılımlarla birlikte, iki saray, üç köşk, beş kasır, üç müze ve iki fabrikayı bünyesinde barındırmaktadır.

Milli Saraylar Sitesi

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki