Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Çetin Osman BUDAK
26. Dönem Antalya Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası Z.Kat 2 Nolu Banko Oda: FZ06
Telefon: +90 (312) 420 58 68 +90 (312) 420 58 69
Faks: +90 (312) 420 22 30
E-Posta: cetinosman.budak@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Çetin Osman BUDAK

29 Haziran 1960'ta Antalya'da doğdu. Baba adı Süleyman, anne adı Ayten'dir.

Ekonomist, Sanayici; Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü'nde tamamladı. Yüksek Lisansını Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde Ekonomi Politikaları üzerine yaptı.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Başkan Yardımcılığı, Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı, Antalya Kongre Bürosu Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Fuarlar Komitesi Başkanlığı ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, Antalya Tarım Konseyi Başkanlığı, Antalya Altyapı Danışmanlık AŞ, Zeytinpark AŞ Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Orta düzeyde İngilizce bilen Budak, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki