Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Nurettin DEMİR
26. Dönem Muğla Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası Z.Kat 1 Nolu Banko Oda: 076
Telefon:
Faks:
E-Posta: nurettin.demir@tbmm.gov.tr
Web: http://nurettindemir.com/
  Facebook Twitter
Özgeçmiş

14 Nisan 1953'te Muğla Fethiye Göcek'te doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Gülsüm'dür.

Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. SSK Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Araştırma ve Eğitim Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını yaptı.

1992 yılında Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinde bulundu. 1998 yılında İzmir'de ilk özel tüp bebek merkezini hizmete sundu. 2000-2004 yılları arasında Şanlıurfa Harran Üniversitesinde profesör olarak görev yaptı. Aynı üniversitenin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başhekim olarak çalıştı. Türkiye'de ilk ''Bilgi İşlem ve Hastane Otomasyon Sistemi''ni kurdu. 2009 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanlığına atandı. Ulusal ve uluslararası alanda mesleki pek çok akademik yayınları ile yayınlanmış Tutuklu Gazeteciler, Hasta Mahpuslar ve Tutuklu Milletvekilleri raporları yanında Balyoz Kumpası ve Kalemi Kırılan Gazeteciler kitapları da bulunmaktadır.

24. Dönemde Muğla Milletvekili seçildi. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Çocuk Hakları İzleme Komitesi Üyeliği görevlerinde bulundu. CHP Grup Disiplin Kurulu, CHP Cezaevlerini İnceleme ve İzleme Komisyonu ve CHP Üniversitelerin ve Öğrencilerinin Sorunlarının Araştırılması Komisyonu Üyeliği yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Demir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki