Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ali ERCOŞKUN
26. Dönem Bolu Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası
Telefon:
Faks:
E-Posta: ali.ercoskun@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

19 Haziran 1971'de Karabük'te doğdu. Baba adı Hilmi, anne adı Raziye'dir.

Bilgisayar Programcısı; Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü ile Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümünü bitirdi.

Bolu İlim Yayma Cemiyeti 2. Başkanlığı, MÜSİAD Üyeliği ve Boğaziçi Üniversiteliler Derneği Kurucu Üyeliği görevlerinde bulundu.

24. Dönemde Bolu Milletvekili seçildi. Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi Ekonomik Komite Başkanı ve Başkanlık Divanı Üyesi olarak görev aldı. AK PARTİ Grup Yönetim Kurulu Üyeliği; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Sözcülüğü, Dışişleri Komisyonu Üyeliği, Bilişim ve İnternet Meclis Araştırma Komisyonu Üyeliği ve Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu Üyeliği yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Ercoşkun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki