Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Akif EKİCİ
26. Dönem Gaziantep Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

13 Temmuz 1955'te Gaziantep'te doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Fehime'dir.

Sanayici; Lise mezunudur.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı; Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Kurucular Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği; Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Serbest Bölgesi Kurucusu ve İşleticisi AŞ ile Gaziantep Organize Sanayici İş Adamları Derneğinde Yönetim Kurulu Başkanvekilliği; Gaziantepspor ile Gaziantep Tenis ve Atıcılık Kulübünde Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Vekilliği, Şehitkâmil Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu.

23. Dönemde Gaziantep Milletvekili seçildi. KİT Komisyonu, Kayıp Çocuklar Başta Olmak Üzere Çocukların Mağdur Olduğu Sorunların Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu ile CHP Grup Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

İngilizce bilen Ekici, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki