Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Recai BERBER
26. Dönem Manisa Milletvekili
 NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3. Kat 4 Nolu Banko Oda: 3035
Telefon: +90 (312) 420 59 58 +90 (312) 420 59 59
Faks: +90 (312) 420 23 45
E-Posta: recaiberber@tbmm.gov.tr
  Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

20 Haziran 1959'da Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'ne bağlı Yağmurlu Köyü'nde doğdu. Baba adı Hasan Hüseyin, anne adı Perihan'dır.

Ekonomist ve Maliyeci; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü'nü bitirdi.

Maliye Bakanlığı'nda Hesap Uzmanı ve Baş Hesap Uzmanı olarak İstanbul Grubu'nda ve pek çok ilde görev yaptı. İngiltere'de, İngiliz Vergi Sistemi'nde sosyal amaçlı kurumlar konusunda incelemelerde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde İSKİ Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Özel sektörde mali koordinatörlük ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Erdemir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Türk Telekom Denetim Kurulu Üyeliği, Demir Kazakistan Bank Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

23, 24, ve 25. Dönemlerde AK Parti Manisa Milletvekili seçildi. AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Türkiye-Meksika Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, AB Uyum Komisyonu Başkanvekili, Türkiye - AB KPK Üyesi ve Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi olarak görev yaptı.

Türkiye - Rusya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı'dır.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Berber, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Milli Saraylar

Milli Saraylar

Kuruluşu Cumhuriyetin ilk yıllarına dayanan Milli Saraylar, zaman içerisindeki katılımlarla birlikte, iki saray, üç köşk, beş kasır, üç müze ve iki fabrikayı bünyesinde barındırmaktadır.

Milli Saraylar Sitesi

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki