Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Muhammet Rıza YALÇINKAYA
26. Dönem Bartın Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat 4 Nolu Banko Oda: 2094
Telefon:
Faks:
E-Posta: muhammet.riza.yalcinkaya@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

23 Kasım 1955'te Zonguldak'ta doğdu. Baba adı Muzaffer, anne adı Ayşe'dir.

Makine Mühendisi; Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

Amasra Taşkömürü Müessese Müdürlüğünde teknik uzman, makine mühendisi ve başmühendis olarak çalıştı. Makine Mühendisleri Odası Bartın İl Başkanlığı ve TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı görevlerini yaptı. Bartın Belediye Başkanlığına seçildi ve 2 dönem bu görevi yürüttü. Türkiye Tarihi Kentler Birliği ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Encümen üyeliklerinde bulundu. Şehir ve Başkan dergisinin çevre düzenleme dalında "Kent Ödülü", Tarihi Kentler Birliği "Özendirme", Ankara Yuva Konut Yapı Kooperatifleri Birliği ile Anadolu Kamu Sen'in "Yılın Belediye Başkanı", Doğru Haber gazetesinin "Yılın Adamı" ve Gözcü gazetesinin "Yılın Belediye Başkanı" ödüllerini aldı.

23 ve 24. Dönemde Bartın Milletvekili seçildi. 23. Dönemde İçişleri Komisyonu Üyesi, 24. Dönemde TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi oldu.

Yalçınkaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki