Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Tekin BİNGÖL
26. Dönem Ankara Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası Z.Kat 3 Nolu Banko Oda: FZ02
Telefon: +90 (312) 420 56 76 +90 (312) 420 56 77
Faks: +90 (312) 420 25 04
E-Posta: tekin.bingol@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Tekin BİNGÖL

Bitlis - 1955, Cahit, Muteber.

Doktor; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.

Serbest hekimlik ve Köy Hizmetlerinde kurum hekimliği yaptı. Siyasi parti üyeliği 1984 yılında Sosyal demokrat Halkçı Partiye üyeliği ile başladı. 2005 yılında gerçekleştirilen 13. Olağanüstü ve 31. Olağan Kurultaylarda Parti Meclisi Üyeliğine seçildi. 2008 yılında 32. Olağan Kurultayda Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlendi. 2010 yılındaki 33. ve 2012 yılındaki 34. Olağan Kurultayda tekrar Parti Meclisi Üyeliğine seçildi. 2014 Yerel Yönetim Seçimlerinden sonra Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 18. Olağanüstü ve 35. Olağan Kurultaylarda Parti Meclisi Üyeliğine seçildi ve Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine devam etti. 36. Olağan Kurultayda Parti Meclisi Üyeliğine seçilip, bu kez İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Demokratik kitle örgütlerinde üyelik ve yöneticilik yaptı. Ankara Tabip Odası ile BETAV (Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı) Üyesidir.

23, 25 ve 26. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi.

İngilizce bilen Bingöl, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki