Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Murat KOÇ
25. Dönem İzmir Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat Oda: 3058
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

10 Nisan 1956'da Kelkit'te doğdu. Baba adı Ahmet, anne adı İfakat'tır.

İş Adamı; Ticaret lisesi mezunudur.

İş hayatına inşaat müteahhitliği ile başladı. Bornova Müteahhitler Derneği Başkanlığı, Bornova Yerel Kalkınma ve Danışma Kurulu Üyeliği ve Bor - Güç AŞ (Bornova Güç Birliği) Başkanlığı yaptı. İzmir Ticaret Odası İnşaat Yapı Onarım Komitesi Başkan Vekilliği, Ege Bölgesi Karadenizliler Federasyonu Danışma Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Bornova İlçe Başkanlığı ve Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yaptı. 2003 yılında taşımacılık sektörüne girdi. Türkiye'nin dört bölgesinde kargo taşımacılığı işi yapmakta olan bir firmanın sahibidir. İzmir'de birçok sivil toplum kuruluşunda üyelik ve danışmanlık yaptı.

Koç, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki