Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Hüseyin EDİS
25. Dönem Samsun Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 1.Kat Oda: 1070
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

7 Mart 1960'ta Samsun Bafra'da doğdu. Baba adı Niyazi, anne adı Şahinaz'dır.

Yeminli Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Ekonomist, Enerji, Haberleşme ve Telekomünikasyon Uzmanı; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi.

ABD Boston Üniversitesinde dil eğitimi aldı. PTT Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcılığı, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulunda Baş Denetçilik, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (Telekomünikasyon Kurumu)'nda Kurucu Başkan Yardımcılığı, Kurul Üyeliği ve Kurul İkinci Başkanlığı, Sayıştay Başkanlığında Uzman Denetçilik yaptı. TBMM'de soruşturma komisyonlarında görev aldı. Cenevre'deki Uluslararası Telekomünikasyon Birliğinde 4 yıl süreyle ülkemizi temsil etti. Türk Cumhuriyetlerine haberleşme alanında danışmanlık yaptı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Edis, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki