Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ertuğrul KÜRKCÜ
24. Dönem Mersin Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 3 Nolu Banko Oda: 3033
Telefon:
Faks:
E-Posta: ertugrul.kurkcu@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

5 Mayıs 1948'de Bursa'da doğdu. Baba adı Enver, anne adı Fatma Cemile'dir.

Gazeteci ve Yazar; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde öğrenim gördü.

HDP Onursal Başkanı, HDK Eş Sözcüsü, HDP'nin kurucularındandır. 2013-2014 arasında HDP Eş Genel Başkanlığı görevinde bulundu. 1970'te Türkiye Devrimci Gençlik Dernekleri Federasyonu Genel Başkanlığı yaptı. Demokrat Dergisi, Özgür Gündem ve Evrensel gazetelerinde köşe yazarlığı, Siyasi Gazete, Sosyalist Emek ve Ekmek & Özgürlük dergilerinde yayın yönetmenliği yaptı. Makale ve haberleriyle de katkıda bulunduğu Türkiye'nin ilk online haber sitesi Bianet.Org'un kurucuları arasında yer aldı. Sosyalizm ve Toplumsal Mücadeleler Ansiklopedisi'nin proje müellifi, yazarı ve yayın yönetmenidir. Çevirmen ve yazarı olduğu kitaplar: Karl Marx-Biyografi (1976), Türkiye'ye Silah Transferleri ve Savaş Yasaları İhlalleri (1996), İsyanın İzinde (2013), Pratiğin Aklı, Teorinin Heyecanı (2014)'dır.

Kürkcü, çok iyi düzeyde İngilizce ve iyi düzeyde Fransızca bilmektedir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki