Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Mehmet HABERAL
24. Dönem Zonguldak Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
E-Posta: mehmet.haberal@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Mehmet Haberal, 1944'te Rize Pazar'da doğdu. Baba adı Yaşar Ali, anne adı Medine'dir.

Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Uzmanlığını genel cerrahi alanında yaptı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Yanık ve Transplantasyon Ünitesini kurdu. Türkiye'de ilk kez canlıdan böbrek, Türkiye ve Avrasya'da kadavradan ilk başarılı karaciğer ve çocuklarda canlıdan kısmi karaciğer ile Dünya'da ilk kez erişkinde canlıdan kısmı karaciğer ve ilk kez canlı donörden kısmı karaciğer ve böbrek nakillerini gerçekleştirdi. Başkent Üniversitesini kurdu. Birçok uluslararası cerrah örgütlerinin onursal ve şeref üyeliklerine; Orta Doğu Yanık ve Yangın Afetleri Derneği Başkanlığına, Dünya Organ Nakli Derneği'nin Orta Doğu ve Afrika Bölge Encümenliğine ve Dünya Yanık Derneğinin Dönem Başkanlığına seçildi. 1428 bilimsel yayını bulunmaktadır. Tıp alanında 28 uluslararası ödülün yanı sıra Amerikan Yanık Derneği'nin "Everett Idris Evans Özel" Ödülünün ve Dünya Transplantasyon Derneğinin "Milenyum Madalyası" nın sahibidir.

İngilizce ve Fransızca bilen Haberal, 4 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki