Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ali Gültekin KILINÇ
24. Dönem Aydın Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 3.Kat 4 Nolu Banko Oda: 3074
Telefon:
Faks:
E-Posta: aligultekin.kilinc@tbmm.gov.tr
Web: http://www.aligultekinkilinc.com
  Facebook Twitter
Özgeçmiş

Ali Gültekin Kılınç, 22 Eylül 1959'da Aydın Nazilli Mastavra'da doğdu. Babasının adı Ömer, annesinin adı Naide'dir.

Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir, Sanayici; Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesi Muhasebe Vergi Bölümünü bitirdi.

Tarım Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğünde görev yaptı. Bursa Jokey Kulübü Muhasebe Müdürü olarak çalıştı. Serbest Muhasebecilik yaptı. Nazilli Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketinin kurucusu ve yöneticisi oldu. Uğur Şirketler Grubunda Grup Koordinatörü olarak çalıştı. Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Nazilli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Teşekkül Başkanvekili ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret Konseyi Üyeliği ve SMMO Ankara Genel Kurul Delegeliği yaptı. İstanbul Aydın İli ve İlçeleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir. Uluslararası Gerontoloji Ödülü sahibidir.

Orta düzeyde Almanca bilen Kılınç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki