Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ali SARIBAŞ
24. Dönem Çanakkale Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
E-Posta: ali.saribas@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Ali Sarıbaş, 1 Eylül 1955'te Çanakkale Çan ilçesi Kulfal'da doğdu. Babasının adı Halil, annesinin adı Münise'dir.

Mimar; Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Fakültesini bitirdi.

Mimarlık, mühendislik hizmetleri veren şirketini kurdu. 1989-2009 tarihleri arasında 4 dönem Çan Belediye Başkanlığı yaptı. Kaz Dağları ve Madra Dağı Belediyeler Birliği Kurucu Başkanlığı ile Kaz Dağları ve Madra Dağı Çevre Platformu Dönem Başkanlığı yaptı. TMMOB Mimarlar Odası Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyeliği; Çan Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi Kurucu Başkanlığı; Çan Spor Kulübü Başkanlığı; Çan Halk Evleri Kurucu Başkanlığı; Çan Meslek Yüksek Okulu Yaptırma Derneği Başkanlığı; Çan Sağlık Kuruluşlarını Destekleme ve Yaşatma Derneği Başkanlığı ve Çan Musiki Derneği Kurucu Üyeliği görevlerinde bulundu. Birçok sivil toplum örgütünün üyesi ve yöneticisidir. Halen Çan Atatürkçü Düşünce Derneği Onursal Başkanıdır.

İngilizce bilen Sarıbaş, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki