Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Celal DİNÇER
24. Dönem İstanbul Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
E-Posta: celal.dincer@tbmm.gov.tr
  Facebook Twitter
Özgeçmiş

Celal Dinçer, 23 Nisan 1957'de Erzincan Kemah'ta doğdu. Babasının adı Mahmut, annesinin adı Suna'dır.

Mülki İdare Amiri; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler dalında, doktorasını da aynı üniversitenin Kamu Yönetimi alanında tamamladı.

Sırasıyla Kurşunlu, Kulu Kaymakam Vekilliği, İmranlı ve Pülümür Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliği, Araklı Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Yabancı dil eğitimi ve incelemelerde bulunmak üzere İngiltere'ye gönderildi. Dönüşünde Gevye, Kartal Kaymakamı, Sakarya, İstanbul, Bartın ve Ankara Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. Yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. "Türkiye'de Yılın En başarılı İdarecisi" seçildi.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilen Dinçer, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki