Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ayşe Nedret AKOVA
24. Dönem Balıkesir Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
E-Posta: aysenedret.akova@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Ayşe Nedret Akova, 13 Aralık 1948'de Balıkesir Burhaniye'de doğdu. Babasının adı Kasım, annesinin adı İkbal'dir.

Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Serbest avukat olarak çalıştı. Balıkesir Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği; 1996 - 1998 ile 2006 - 2008 yılları arasında Balıkesir Barosu Barolar Birliği Delegeliği; 1996 - 2010 yılları arasında Atatürkçü Düşünce Derneği Burhaniye Şubesi 1 nolu Kurucu Üyeliği ve 1996 - 2010 yılları arasında da Başkanlığı; Tariş Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Kooperatifi Ortaklığı; 6 yıl süreyle Burhaniye Adli Müzaheret Başkanlığı; Burhaniye Huzurevi Vakfı Üyeliği; Burhaniye Belediyesi Kadın Platformu Yönetim Kurulu Üyeliği; CUMOK Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği; Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği ile SS Zeytin Kadın-Çevre-Kültür-İşletme Kooperatifi Kurucu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Fransızca bilen Akova, bekârdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki