Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Suat ÖNAL
24. Dönem Osmaniye Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 1. Kat 2 Nolu Banko Oda: 1017
Telefon: +90 (312) 420 55 00 +90 (312) 420 55 01
Faks: +90 (312) 420 20 63
E-Posta: suatonal@tbmm.gov.tr
Web: http://www.suatonal.com.tr
  Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

16 Aralık 1961'de Osmaniye Toprakkale'de doğdu. Baba adı Kemal, anne adı Türkan'dır.

Makine Yüksek Mühendisi, Ekonomist, Yrd. Doç. Dr.; Çukurova Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Erciyes Üniversitesi, doktorasını Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Enerji Anabilim Dalında yaptı.

Köy Hizmetlerinde mühendis olarak çalıştı. Devlet Lisan Okulu İngilizce kursunu tamamladı. İngiltere, Almanya, İspanya ve İsveç'te mesleki çalışmalar yaptı. AB Projeleri Yaşamboyu Öğrenme Programı uzmanı olup Cambridge Üniversitesinin First Certificate in English ve London City-Guilds Enstitüsü eğitimci sertifikalarına da sahiptir. Çukurova Üniversitesi Osmaniye Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcılığı ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Öğretim Üyeliği görevlerinde bulundu. 9 adet makale ve bildirisi yayımlandı. Türkiye Futbol Federasyonu Osmaniye İl Hakem Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Lig Gözlemciliği yaptı.

24. Dönemde Osmaniye Milletvekili seçildi. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Yedek Üyeliği, Türkiye-Singapur Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen Önal, 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Gezi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

TBMM ZİYARETÇİ KABUL SALONU 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDE AĞIR HASAR GÖRDÜĞÜNDEN, BAKIM ONARIM FAALİYETLERİ BİTİNCEYE KADAR HALK GÜNÜ UYGULAMASI YAPILAMAYACAKTIR.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Mustafa Necati Kültür Evi

Mustafa Necati Kültür Evi

İki katlı tarihi binanın giriş katında TBMM Kültür Sanat ve Yayın Kurulu Başkanlığı Sergi Salonu bulunmaktadır. Sergi Salonunda TBMM Kültür Sanat ve Yayın Kurulu Başkanlığı tarafından kabul görmüş eserler, halka açık olarak sergilenmektedir.

Mustafa Necati Kültür Evi Tanıtım Sitesi

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Milli Saraylar

Milli Saraylar

Kuruluşu Cumhuriyetin ilk yıllarına dayanan Milli Saraylar, zaman içerisindeki katılımlarla birlikte, iki saray, üç köşk, beş kasır, üç müze ve iki fabrikayı bünyesinde barındırmaktadır.

Milli Saraylar Sitesi

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki