Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Mesut DEDEOĞLU
24. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası Z.Kat 3 Nolu Banko Oda: Z044
Telefon:
Faks:
E-Posta: mesut.dedeoglu@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Mesut Dedeoğlu, 4 Şubat 1960 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. Baba adı Ömer Faruk, anne adı Solmaz'dır.

Sanayici, İş Adamı, İktisatçı, Mali Müşavir, Gazeteci-Yazar; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi.

SET Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Niğde Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Kahramanmaraş Türk Güreş Vakfı Kurucu Üyesi ve Başkanı, Türk Güreş Vakfı Genel Merkezi Denetleme Kurulu Başkanı, Ankara Genç İş Adamları Derneği Genel Sekreteri ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Yüksek Danışma Konseyi Üyesi, Kahramanmaraşlılar Vakfı Başkanı olarak görev yaptı. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı görevini üstlendi. Aynı Federasyonun Onur Kurulu Başkanlığı, Dünya Görme Engelliler Spor Birliği (IBSA) Genel Sekreterliği, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asbaşkanlığı görevlerinde bulundu. Araştırma ve inceleme dalında 2 kitabı yayınlandı.

İngilizce bilen Dedeoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki