Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Tülay SELAMOĞLU
24. Dönem Ankara Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 6.Kat 3 Nolu Banko Oda: 6016
Telefon:
Faks:
E-Posta: tulay.selamoglu@tbmm.gov.tr
Web: http://www.tulayselamoglu.net
  Facebook Twitter
Özgeçmiş

15 Ağustos 1966'da Kırıkkale'de doğdu. Baba adı Mehmet Tahir, anne adı Feriha'dır.

Mimar; İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.

Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Üyeliği, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Birliği Üyeliği ve Ankara Şube Halkla İlişkiler Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Temsilciliği, Uluslararası Kadın ve Çocuk Platformu Kurucu Üyeliği, Avrupa Türk Engelliler Derneği (AVTED) Onursal Başkanlığı, Dünya Çocukları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu Onursal Başkanlığı, Türkiye Beyazay Derneği Ankara Şube Onursal Başkanlığı, İşaret Dili Tercümanları Derneği Onursal Başkanlığı, Uluslararası Engelliler Eğitim ve Spor Derneği Üyeliği, Başkent İşitme Engelliler Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Üyeliği, Ankara Seğmenler Kulübü Derneği Onursal Üyeliği görevlerinde bulundu. Eğitici Valideler Derneği Kurucu Başkanlığı yaptı.

24. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcülüğü görevini yürüttü. Üstün Yetenekli Çocukların Keşfi, Eğitimleriyle İlgili Sorunların Tespiti ve Ülkemizin Gelişimine Katkı Sağlayacak Etkin İstihdamlarının Sağlanması Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı.

İngilizce ve işaret dili bilen Selamoğlu, evli ve 1 çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki