Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ali SERİNDAĞ
24. Dönem Gaziantep Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
E-Posta: ali.serindag@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Ali Serindağ, 2 Nisan 1951'de Kahramanmaraş Pazarcık'ta doğdu. Babasının adı Bayram, annesinin adı Ayşe'dir.

Vali; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdari Bilimler Bölümünden mezun oldu.

1978'de Tokat'a Kaymakam adayı olarak atandı. Daha sonra sırasıyla Bayat, Araban'da Kaymakam Vekili; Orhaneli, Kiğı, Horasan ve Yatağan ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 1987 yılında Mülkiye Müfettişi, 1989 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu. 1991-1992 öğretim yılında Devlet Lisan Okulunda İngilizce eğitimi aldı. 1993 yılında mesleği ile ilgili inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından Londra'ya gönderildi. Mülkiye Başmüfettişliği kadrosunda görev yaparken Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, İçişleri Bakanlığı Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı görevlerini vekâleten yürüttü. 2000-2004 yılları arasında Kırklareli, 2004-2008 yılları arasında Bolu, 2008-2011 yılları arasında Ankara'da Merkez Valisi olarak görev yaptı.

İyi derecede İngilizce bilen Serindağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki