Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Tülay BAKIR
24. Dönem Samsun Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 5.Kat 4 Nolu Banko Oda: 5052
Telefon:
Faks:
E-Posta: tulay.bakir@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Tülay Bakır, 2 Mayıs 1947'de Diyarbakır Kulp'ta doğdu. Babasının adı Mehmet Rasim, annesinin adı Fikriye'dir.

Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Fizyoloji doktorası, İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji ihtisaslarını yaptı.

Hacettepe Tıp Fakültesinde doçentlik unvanını aldı; Diş Hekimliği, Fizyoterapi, Hemşirelik Yüksekokulu ve Laboratuvar Teknisyenliği bölümlerinde dersler verdi. Gastroenteroloji Araştırma Laboratuvarını yönetti. 1984 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesine geçti. Gastroenteroloji Bölümünü kurdu, Anabilim Dalı ve Bölüm Başkanlığı yaptı. 2000 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesine geçti ve profesör unvanını aldı. İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Mide kanserleri konusunda çok sayıda bilimsel çalışmaları vardır.

İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Bakır, evli ve 2 çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki