Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Osman KAHVECİ
24. Dönem Karabük Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 1.Kat 4 Nolu Banko Oda: 1062
Telefon:
Faks:
E-Posta: osman.kahveci@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

10 Ekim 1950'de Karabük'te doğdu. Baba adı Şükrü, anne adı Şükriye'dir.

Orman Yüksek Mühendisi; İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesini bitirdi.

Orman Genel Müdürlüğünün çeşitli kademelerinde şef ve müdür olarak; merkez teşkilatında da şube müdürü, daire başkanı ve başmüfettiş olarak görev yaptı. Yurt dışında birçok seminer ve eğitime katıldı. Almanya'da teknik ormancılık, ormancılık planlama ve politikaları ve orman halk ilişkileri konularında eğitim aldı. Ormancılık alanında yapmış olduğu çalışmalardan dolayı 1999 yılında Ludwing Harting Uluslararası Ormancılık Başarı Ödülü aldı. 2002 yılında Orman Bakanlığı Danışmanlığı ve ardından Orman Genel Müdürlüğü görevlerine atandı. 2004'te dünya ormancılığına yaptığı katkılardan dolayı Gürcistan Devlet Üniversitesince Fahri Doktora unvanı verildi. 2009 ve 2010 yıllarında devlet millet kaynaşmasında gösterdiği başarılardan dolayı Yılın Bürokratı seçildi.

24. Dönemde Karabük Milletvekili seçildi. Çevre Komisyonu Başkanvekilliği ve Tarım, Orman ve Köyişleri ile Dışişleri Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

İyi düzeyde Almanca bilen Kahveci, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki