Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Canan KALSIN
23. Dönem İstanbul Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası Z.Kat Oda: EZ11
Telefon: +90 (312) 420 59 32 +90 (312) 420 59 33
Faks: +90 (312) 420 21 57
E-Posta: canan.kalsin@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Canan KALSIN

06 Temmuz 1967'de Elazığ'da doğdu. Baba adı M. Suphi, anne adı Hamdiye'dir.

İş İnsanı, Üst Düzey Yönetici; Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletmecilik Programını ve İngilizce İşletme Hazırlık Programını tamamladı. Marmara Üniversitesinde İşletme ve Kriz Yönetimi İhtisası yaptı. Rutgers Üniversitesinde dil eğitimi aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı.

2001 yılında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Başkanı olarak görev aldı. İstanbul'da 2004 yerel seçimlerinde kampanya ve strateji grubunu yönetti. 2007 yılına kadar il yönetiminde çeşitli görevler aldı. 2007 yılına kadar sanayi, otomotiv, inşaat ve sigorta sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı.

23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı, TBMM KEFEK, Dışişleri Komisyonu, AGİTPA Türk Grubu üyesi oldu. AGİT PA Siyasi İşler Komitesi başkan yardımcılığı görevine gelmiştir. FARKMER Başkanlığı, Namehaber'de köşe yazarlığı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı (Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı) olarak görev yapmıştır. Halen TOBB İstanbul Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeliği, kendi şirketlerinde yöneticilik yapmaktadır.

Çok iyi düzey İngilizce, Osmanlıca, Karahanlıca ve Kirilce'yi okuyup yazabilen Kalsın, bekardır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki