Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Mehmet GÜNAL
23. Dönem Antalya Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 5.Kat 2 Nolu Banko Oda: 5084
Telefon:
Faks:
E-Posta: mehmet.gunal@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

7 Ekim 1964'te Antalya Manavgat'ta doğdu. Baba adı Turgut, anne adı Ayşe'dir.

İktisatçı ve Öğretim Üyesi Doç. Dr.; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. ABD'de University of Delaware'de yüksek lisansını, Ankara Üniversitesinde İktisat doktorasını tamamladı. Makroiktisat alanında doçent oldu.

Merkez Bankasında Uzmanlık ve Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Atılım, Bilkent ve Ankara Üniversitesinde ders verdi. Gazi Üniversitesi İİBF?de öğretim üyesi ve Bankacılık ve Sigortacılık Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yaptı. Antalyalılar Derneği Başkanlığı, Türk Banka-Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Çeşitli dergilerde çok sayıda makalesi ve 9 kitabı yayımlandı.

23 ve 24. Dönemde Antalya Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği yaptı. 24. Dönemde Akdeniz-PA Üyesi, Türk-Alman Dostluk Grubu Genel Sekreteri oldu.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca; orta düzeyde Arapça ve az düzeyde Fransızca bilen Günal, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki