Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ali UZUNIRMAK
23. Dönem Aydın Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat Oda: 2079
Telefon:
Faks:
E-Posta: ali.uzunirmak@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

22 Mayıs 1958'de Aydın Atça'da doğdu. Baba adı İbrahim, anne adı Naciye'dir.

İş Adamı-Çiftçi; Ankara DMMA Elektrik Mühendisliği Bölümü son sınıfından ayrıldı.

Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticiliği, Ankara Ülkü Ocakları Başkanlığı, MHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. MHP MYK Üyeliği, Genel Muhasip Yardımcılığı ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Aydınspor Başkanlığı ve Beşiktaş Kulübü Yöneticiliği yaptı. Doğduğu Atça Beldesinde, aile bütçesinden babası adına yaptırdığı Hadıloğlu İbrahim Uzunırmak İKO?dan dereceyle mezun olan öğrencilerle, Aydın Sanat Okulu Mezunlar Derneği, Yağmur Damlası Derneği gibi kurumlara destek sağlamaktadır.

21, 23 ve 24. Dönemde Aydın Milletvekilli seçildi. Plan ve Bütçe, Tarım, Zeytinyağı, KİT komisyonları ve Spor Kulüplerinin Sorunları ile Sporda Şiddet Sorununun Araştırılması komisyonlarında görev aldı. 24. Dönemde TBMM İdare Amiri oldu.

İyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Uzunırmak, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki