Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Cahit CAN
22. Dönem Sinop Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası ÜZ.Kat 4 Nolu Banko Oda: 8
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

1956 Sinop doğumludur. 1975-1977 yıllarında İstanbul, Alibeyköy Endüstri Meslek Lisesi'nde makine teknisyeni olarak görev yaptı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler, Yönetim ve Organizasyon Bölümü ve ayrıca İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.

1979-1987 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Taşkızak Askeri Tersanesi Makine Fabrikası'nda aynı görevi ifa etti. 20 Ekim 1991 tarihinde yapılan genel seçimde RP İstanbul 9. Bölge Milletvekili adayı oldu. 1 Kasım 1992 tarihinde RP İstanbul Bağcılar Belediye Meclisi Üyesi seçildi. 1994-1998 yıllarında Bağcılar Refah Partisi İlçe Başkanı olarak görev yaptı. 27 Mart 1994 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Bağcılar'dan RP İstanbul İl Genel Meclis Üyesi seçildi. 18 Nisan 1999 genel ve yerel seçimlerinde FP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı oldu, daha sonra Fazilet Partisi'nin İstanbul İl Kongresi'nde İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Bağcılar Belediyesi'nde Başkan Müşaviri olarak görev yaptı. Sinop AK Parti Kurucu İl Başkanlığı yaptı. 3 Kasım 2002 22. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde Sinop Milletvekili seçildi.

Can, evli ve dokuz çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki