Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Mustafa Sait GÖNEN
21. Dönem Konya Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat Oda: 2064
Telefon:
Faks:
Web: http://www.saitgonen.com
 
Özgeçmiş

15 Ağustos 1960'ta Konya Karatay'da doğdu. Baba adı Mevlüt, anne adı Zeynep'tir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini 1985 yılında bitirdi. (Eğitimi Cerrahpaşa Tıp Fak.)

1985-1986 Yozgat Topçu Köyü Sağlık Ocağında zorunlu hizmet ve İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1986-1990 Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde iç hastalıkları ihtisası, 1990-1992 İç Hastalıkları Uzmanı, 1992-1995 Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ABD?nda Yardımcı Doç., 1995-1998 İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları üst ihtisası, 1998?de Cornell Medical Center New York, Division of Endocrinology'de Fellowship, 2005?te Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Bilim Dalında doçent, 2010 yılında aynı bilim dalında profesör oldu. 2002-2011 SÜ Tıp Fakültesi Endokrinoloji BD Başkanı ve Türk Diyabet Cemiyeti Konya Şubesi Başkanlığı, 2012-2015 İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Endo- krinoloji BD Başkanlığı ve Florence Nightingale Hastaneleri Endokrinoloji Uzmanlığı, İstanbul Konyalılar Derneği Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Halen TEMD (Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Derneği) Başkanıdır. Ayrıca 1993-1994 sezonunda Konyaspor Kulüp Başkanlığı yaptı. Endocrine Society, European Society of Endocrinology, America Diabet Association gibi uluslararası uzmanlık derneklerinin aktif üyesidir.

21. Dönemde Konya Milletvekili seçildi. MHP Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu. Parlamentoda NATOPA, Çevre ve Avrupa Konseyi Komisyonlarında görev yaptı.

İngilizce bilen Gönen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki