Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Turhan ALÇELİK
21. Dönem Giresun Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 4.Kat Oda: 4076
Telefon:
Faks:
E-Posta: turhanalcelik@tbmm.gov.tr
  Gorme Engelliler icin Ozgecmis
Özgeçmiş

5 Mart 1958'de Giresun'da doğdu. Baba adı Muzaffer, anne adı İpek'tir.

Göz Hastalıkları Uzmanı, Öğretim Üyesi; 1982'de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi.

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Anabilim Dalında Öğretim Üyeliği ve Tıp Fakültesi Başhekimliği yaptı. Türk Oftalmoloji Derneği ve Birleşmiş Milletler - Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE) Aydınlatma ve Sinyalizasyon Komitesi (GRE) Üyesidir. Aydınlatma ve göz alanlarında ABD, AB ülkeleri ve Rusya'da onaylanmış uluslararası patentlerin sahibidir. İsviçre Federal Hükümetince Cenevre?de gerçekleştirilen 34. Uluslararası Buluşlar ve Yenilikler Fuarında "Göz Kamaştırmayan Far ve Enerji Tasarrufu Sağlayan Aydınlatma Sistemi" buluşu ile Dünya Birinciliği Ödülü kazandı. Türk Patent Enstitüsü (TPE) Komisyonu tarafından Büyük Patent Ödülü ile ödüllendirildi ve ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan?ın elinden aldı.

20 ve 21. Dönemde Giresun Milletvekili seçildi. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Çevre Komisyonu, Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİPA) ve Dünya Parlamentosu (PAB) komisyonlarında görev aldı.

İngilizce ve Almanca bilen Alçelik, evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki