Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Milletvekilinin İmzasının Bulunduğu Meclis Genel Görüşme Önergeleri

ALİ ÖZGÜNDÜZ
CHP - İSTANBUL

Bulunan Kayıt Sayısı : 11
Dönem Taksim/Esas No Tarihi Meclis Genel Görüşme Önergesinin Başlığı ve Özeti
24 8/ 16/12/2014 Malatya Milletvekili Veli AĞBABA ve 20 Milletvekilinin, Irak Türkmenleri'nin yaşadıkları sorunların ve karşı karşıya oldukları asimilasyon tehlikesinin boyutlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 09/01/2015 İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL ve 21 Milletvekilinin, Türkiye'ye yabancı göçünün artmasının ortaya çıkardığı sosyal ve ekonomik sorunların bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 16/04/2014 İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL ve 24 Milletvekilinin, Hatay'da durdurulan MİT'e ait tır'la ilgili iddialar konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 18/06/2014 İstanbul Milletvekili Osman Taney KORUTÜRK ve 31 Milletvekilinin, Irak'ın Musul kentinin IŞİD tarafından işgal edilmesi ve bununla bağlantılı gelişmeler konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 15/12/2014 İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL ve 22 Milletvekilinin, tarım işçilerinin yaşadıkları mağduriyetlerin bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 18/03/2015 İstanbul Milletvekili Haluk EYİDOĞAN ve 20 Milletvekilinin, İstanbul Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm çalışmalarının bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 23/12/2014 İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL ve 22 Milletvekilinin, Cumhurbaşkanlığı Sarayının yapımında hukuka aykırılıklar olduğu iddiasının bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 09/01/2015 İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL ve 21 Milletvekilinin, fen bilimleri öğretmenlerinin atanamamalarından kaynaklı mağduriyetlerinin bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 09/01/2015 İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL ve 22 Milletvekilinin, fizik öğretmenlerinin atanamamalarından kaynaklanan mağduriyetlerinin bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/8 17/04/2012 Adana Milletvekili Osman Faruk LOĞOĞLU ve 38 Milletvekilinin, Suriye'de meydana gelen karışıklıklar konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/5 11/10/2011 Malatya Milletvekili Veli AĞBABA ve 20 Milletvekilinin, füze savunma sistemi kapsamında Malatya-Kürecik'te konuşlandırılması planlanan radar sistemi konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki