Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Milletvekilinin İmzasının Bulunduğu Meclis Genel Görüşme Önergeleri

OKTAY VURAL
MHP - İZMİR

Bulunan Kayıt Sayısı : 24
Dönem Taksim/Esas No Tarihi Meclis Genel Görüşme Önergesinin Başlığı ve Özeti
24 8/ 22/05/2013 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, Türkiye'nin Suriye konusundaki dış politikasının bütün boyutlarıyla değerlendirilmesi konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 24/02/2015 MHP Grubu adına Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın Süleyman Şah Türbesi ile Saygı Karakolunun boşaltılması sürecinin bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 01/04/2015 MHP Grubu adına Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, milli ve manevi değerlere yönelik tahribatın araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 31/10/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın Türkiye'den Suriye'ye peşmergelerin geçiş sürecinin bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 17/06/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri İzmir Milletvekili Oktay VURAL ve Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU'nun, Irak'ta yaşanan gelişmeler başta olmak üzere rehin alınan vatandaşlarımızın durumu ve IŞİD tehdidinin sınırlarımıza ve Türkmenlere olan etkisi konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 10/06/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri İzmir Milletvekili Oktay VURAL ve Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU'nun, Kıbrıs meselesi konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 21/07/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki kıta sahanlığı alanlarıyla çakışan bölgelerdeki İsrail'e bağlı firmaların izinsiz petrol/doğalgaz arama faaliyetlerinde bulunmaları ve bu faaliyetlerin Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerindeki etkileri konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 26/02/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, Hocalı Katliamı konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/ 26/02/2015 MHP Grubu adına Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın Ukrayna'da yaşananlar çerçevesinde Kırım Tatar Türklerinin durumunun bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/24 05/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, sağlık kurumlarında performansa dayalı ek ödeme sisteminin yarattığı sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/23 05/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, engelli vatandaşların sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/22 02/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, ülkemizde kurulu hava savunma sistemleri ve radarların etkinliğinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/21 02/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, Suriye ile sınırı bulunan illerin ekonomik sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/20 02/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, yeni eğitim sisteminin ortaya çıkardığı sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/19 02/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, yabancılara yapılan taşınmaz satışlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/18 02/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, büyükşehirlerde artan şiddet ve asayiş olaylarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/17 02/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, ülkemizin ekonomi ve dış ticaret politikasının değerlendirilerek alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/16 02/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, denizcilik ve deniz ticaretinin sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/15 02/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da yaşanan gelişmelerin ülkemiz üzerindeki etki ve sonuçları konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/14 02/11/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, TOKİ uygulamalarından mağdur olan vatandaşların sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/10 23/05/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, kamu çalışanlarının özlük haklarının belirlenmesi amacıyla yapılan toplu sözleşme süreçlerinde yaşanan sorunların değerlendirilmesi konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/9 24/04/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri İzmir Milletvekili Oktay VURAL ve Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR'ın, Suriye konusundaki Türk dış politikasının temel hedef ve çizgisi konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/7 31/01/2012 MHP Grubu Adına Grup Başkanvekilleri İzmir Milletvekili Oktay VURAL ve Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR'ın, Fransa'da sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan kanun kabul edilmesi sonucunda oluşturulacak politikalar konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.
24 8/4 20/10/2011 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, terör olaylarında yaşanan artış ve terörle mücadele konusunda bir genel görüşme açılmasına ilişkin önergesi.

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki