Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Milletvekilinin İmzasının Bulunduğu Meclis Araştırması Önergeleri

LALE KARABIYIK
CHP - BURSA

Bulunan Kayıt Sayısı : 16
Dönem Taksim/ Esas No Tarihi Meclis Araştırması Önergesinin Başlığı ve Özeti
25 10/ 24/07/2015 İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL ve 22 Milletvekilinin, cezaevi koşullarından ötürü mağdur olan mahkûmların sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 24/07/2015 Malatya Milletvekili Veli AĞBABA ve 22 Milletvekilinin, mevsimlik tarım işçilerinin ulaşım, barınma, sağlık ve güvenlik ile ilgili sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 24/07/2015 Antalya Milletvekili Devrim Kök ve 21 Milletvekilinin, turizm sektörünün ve turizmcilerin sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 24/07/2015 Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ ve 23 Milletvekilinin, ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 15/07/2015 Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın ve 29 Milletvekilinin, Antalya Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştiği iddia edilen haksız personel atamalarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 10/07/2015 İstanbul Milletvekili M. Sezgin Tanrıkulu ve 24 Milletvekilinin, Roman vatandaşların yaşadığı sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 10/07/2015 İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin TANRIKULU ve 22 Milletvekilinin, Roman vatandaşların yaşadığı sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 10/07/2015 İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve 24 Milletvekilinin, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun sonrası vatandaşların yaşadığı sosyal ve ekonomik sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 10/07/2015 İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ ve 22 Milletvekilinin, çocuk işçiliğinin önlenmesi ve çocuk haklarının korunması konularının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 10/07/2015 Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve 22 Milletvekilinin, öğretmenlerin ve öğretmenlik mesleğinin sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 10/07/2015 Hatay Milletvekili Mevlüt DUDU ve 29 Milletvekilinin, Ürdün'e patlayıcı madde ihraç edileceği iddialarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 10/07/2015 İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve 21 Milletvekilinin, mevsimlik tarım işçilerinin ulaşım, barınma, sağlık ve güvenlik ile ilgili sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 10/07/2015 İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin TANRIKULU ve 22 Milletvekilinin, mevsimlik tarım işçilerinin ulaşım, barınma, sağlık ve güvenlik ile ilgili sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 10/07/2015 İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve 22 Milletvekilinin, İstanbul'un Kurbağalıdere mevkiindeki çevre sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 09/07/2015 Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve 19 Milletvekilinin, Gezi Parkı eylemlerinde yaşanan olayların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/1 01/07/2015 İzmir Milletvekili Zeynep Altıok ve 49 Milletvekilinin, lezbiyen, gay, biseksüel, trans ve interseks (LGBTİ) bireylerin maruz kaldığı ayrımcılığın, şiddetin ve ötekileştirmenin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki