Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Milletvekilinin İmzasının Bulunduğu Meclis Araştırması Önergeleri

EMİNE BEYZA ÜSTÜN
HDP - İSTANBUL

Bulunan Kayıt Sayısı : 11
Dönem Taksim/ Esas No Tarihi Meclis Araştırması Önergesinin Başlığı ve Özeti
25 10/ 11/08/2015 Batman Milletvekili Saadet Becerikli ve 23 Milletvekilinin, bir tarihi mekanın yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalma iddiasının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 04/08/2015 Bursa Milletvekili Asiye Kolçak ve 23 Milletvekilinin, IŞİD'in Türkiye'deki örgütsel faaliyetlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 30/07/2015 Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan ve 22 Milletvekilinin, Yeşil Yol Projesinin Doğu Karadeniz'e etkilerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 30/07/2015 Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel ve 21 Milletvekilinin, Güneydoğu Bölgesinde meydana gelen yangınların sebeplerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 29/07/2015 Diyarbakır Milletvekili Altan TAN ve 24 Milletvekilinin, Ezidilerin ve diğer mültecilerin yaşadığı sorunlar ve insan kaçakçılığı şebekelerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 29/07/2015 Diyarbakır Milletvekili Altan TAN ve 24 Milletvekilinin, Suruç Devlet Hastanesinin kapasite ve donanım yetersizliklerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 29/07/2015 Diyarbakır Milletvekili Altan TAN ve 24 Milletvekilinin, Çin Hükümetinin Doğu Türkistan Uygur Özerk Bölgesinde halka uygulanan baskıların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 29/07/2015 Şanlıurfa Milletvekili Leyla Güven ve 23 Milletvekilinin, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünde gerçekleştiği iddia edilen işkence uygulamalarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 29/07/2015 Diyarbakır Milletvekili Altan TAN ve 24 Milletvekilinin, Halkların Demokratik Partisinin Diyarbakır mitinginde yaşanan patlamaların faillerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 24/07/2015 Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan ve 23 Milletvekilinin, Suruç'ta gerçekleşen terör saldırısının arkasındaki güçlerin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
25 10/ 23/07/2015 Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan ve 23 Milletvekilinin, Suruç'ta gerçekleşen terör saldırısının arkasındaki güçlerin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki