Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Milletvekilinin İlk İmzasının Bulunduğu Meclis Araştırması Önergeleri

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ
CHP - İSTANBUL

Bulunan Kayıt Sayısı : 16
Dönem Taksim/ Esas No Tarihi Meclis Araştırması Önergesinin Başlığı ve Özeti
24 10/ 24/03/2015 CHP Grubu adına Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ'nin balıkçılık sektöründe yaşanılan sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 23/03/2015 CHP Grubu adına Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ'nin seçim barajı sistemi ile Siyasi Partiler Kanunu'nden kaynaklanan sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 17/03/2015 CHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ, Sinop Milletvekili Engin Altay ve Ankara Milletvekili Levent GÖK'ün, TMSF tarafından el konulan bir şirketin usulsüz yollarla hükümete yakın bir şirkete verildiği iddiasının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 17/03/2015 CHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ, Sinop Milletvekili Engin Altay ve Ankara Milletvekili Levent GÖK'ün, bazı şirketlerden hükümete yakın yayın organlarına reklam vermek yoluyla kaynak aktarıldığı iddiasının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 20/11/2014 CHP Grubu adına Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ'nin çocuk işçiliği sorununun araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 30/04/2014 CHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ ve Sinop Milletvekili Engin Altay'ın, TRT'nin tarafsızlık ilkesi doğrultusunda yayın yapmasının sağlanması konusunda alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 03/04/2014 CHP Grubu adına Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi'nin, İstanbul Ataköy Sahilindeki tarihi Baruthane yapılarının içinde bulunduğu parselin kültür ve tabiat varlıklarının korunması ile ilgili mevzuata aykırı olarak yapılaşmaya açıldığı iddialarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 21/11/2013 CHP Grubu adına Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ'nin, Sayıştay raporlarının TBMM'ye sunulması sürecinde yaşanan sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 02/10/2013 CHP Grubu adına Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ'nin İstanbul'un Maltepe ilçesi Gülsuyu mahallesinde meydana gelen olayların araştırılarak alınması gereken güvenlik önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 03/06/2013 CHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Emine Ülker Tarhan, Muharrem İnce ve Mehmet Akif HAMZAÇEBİ'nin Gezi Parkı olaylarında temel hak ve özgürlüklerin ihlal edildiği iddialarının araştırılması amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 22/05/2013 İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ ve 22 Milletvekilinin, 2B taşınmazları için belirlenen satış bedelleri ile ilgili sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 14/05/2013 CHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ'nin 31 mayıs 2010 tarihinde israil tarafından Mavi Marmara Gemisine düzenlenen operasyon öncesi ve sonrasında yaşananların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 18/01/2013 CHP Grubu adına Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Memet Akif Hamzaçebi'nin, Elektrik enerjisinde yaşanan sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 09/01/2013 İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ ve 33 Milletvekilinin, İstanbul Şile'de yaşanan deniz kazasının nedenlerinin ve ihmal iddialarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/239 11/04/2012 CHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin temel hak ve özgürlüklerin sınırlandırılmasına yönelik eylemler ile darbelerin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi
24 10/14 03/10/2011 İstanbul Milletvekili Mehmet Akif HAMZAÇEBİ ve 19 Milletvekilinin, Riva Deresi ve havzasındaki kirliliğin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

Randevulu Okul Gezisi

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki