Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Milletvekilinin İlk İmzasının Bulunduğu Meclis Araştırması Önergeleri

OKTAY VURAL
MHP - İZMİR

Bulunan Kayıt Sayısı : 16
Dönem Taksim/ Esas No Tarihi Meclis Araştırması Önergesinin Başlığı ve Özeti
24 10/ 09/12/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, kamu hizmetine girme hakkının objektif esaslara göre yürütülmediği iddiasının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 05/08/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, Başbakan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerinin montaj olduğu yönünde TÜBİTAK tarafından hazırlanan raporun, TÜBİTAK'ta yapılan görev değişikliklerinin ve söz konusu görüşme kayıtlarının incelenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 27/02/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, imar işlemlerindeki usulsüzlük iddialarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 14/02/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, vatandaşların artan borçları ve bunun yol açtığı sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 11/02/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetleri döneminde yapılan atama ve yer değiştirme işlemlerindeki usulsüzlük iddialarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 31/01/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, özel sektör borcunun artış nedenleri ile kur riskinin doğuracağı zararların ve Merkez Bankası politikalarının etkilerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 22/01/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, medya çalışanlarının sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 21/01/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Kayseri Milletvekili Yusuf HALAÇOĞLU ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, akademisyenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/ 31/05/2013 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, Taksim Gezi Parkı yerine alışveriş merkezi yapılması sürecinin çevreye etkilerinin ve Gezi Parkı gösterilerindeki polis müdahalesinin araştırılması amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/945 20/05/2014 MHP Grubu adına Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, Manisa ili Soma ilçesinde meydana gelen ve can kaybı açısından tarihimizin bugüne kadar yaşanan en büyük maden kazası niteliği taşıyan facianın sebepleri ve sonuçları ile bu felaketin açtığı sosyal, hukuki, idari, mali, ekonomik sorunların giderilmesi için alınması gereken tedbirlerin, maden faciasının vuku bulduğu işletmenin işletme şartları ve yönetimi, endüstriyel ilişkileri, istihdam yönetimi ile kaza sonrası kamuoyunu rahatsız eden gelişmelerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/760 25/10/2013 İzmir Milletvekili Oktay VURAL ve 20 Milletvekilinin, Türk sporunda yaşanan doping olayları ile sporcuları doping kullanmaya iten nedenlerin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/709 30/03/2012 İzmir Milletvekili Oktay VURAL ve 21 Milletvekilinin, sulama birliklerine ilişkin sorunların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/471 07/01/2013 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri İzmir Milletvekili Oktay VURAL ve Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR'ın, yasadışı telefon ve ortam dinleme iddialarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.
24 10/290 14/11/2011 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR ve İzmir Milletvekili Oktay VURAL'ın, Afet ve acil müdahale mevzuatında yapılan değişiklikler ve getirilen yeni yapılanma sonuçlarının Van depremindeki etkilerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi
24 10/262 01/11/2011 İzmir Milletvekili Oktay VURAL ve 21 Milletvekilinin, hayvancılık sektörünün sorunlarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi
24 10/238 10/04/2012 MHP Grubu adına Grup Başkanvekilleri İzmir Milletvekili Oktay VURAL ve Mersin Milletvekili Mehmet ŞANDIR'ın, Milli egemenlik ve demokrasiye müdahalelerin toplumsal, siyasal, ekonomik ve hukuki etkilerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki