KÜLTÜR SANAT YAYIN KURULU

2014 TBMM ONUR ÖDÜLÜ SAHİPLERİNİ BULDU

TBMM Onur Ödülü başvuruları, TBMM Onur Ödülü Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, 2 Ocak 2014 - 28 Şubat 2014 tarihleri arasında TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu'na yapılmış ve bu süre içinde kendi alanlarında önemli çalışmalar gerçekleştirmiş olan toplam 103 kişi Ödüle aday gösterilmiştir. Kurul tarafından adaylar arasından yapılan değerlendirme sonucunda, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalar ile üstün başarılar elde etmiş olan; -Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından aday gösterilen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Tıbbi Onkoloji, Hematoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Taner DEMİRER, -Bayburt Valiliği ve Okan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından aday gösterilen Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsamettin KOÇAN, Yönetmeliğin 8 inci maddesi hükümlerine istinaden TBMM Başkanlık Divanı'na sunulmak üzere belirlenmiştir. Kurul'un önerdiği adaylar, TBMM Başkanlık Divanı tarafından uygun görülmüştür. TBMM Onur Ödülü sahipleri Prof. Dr. Taner DEMİRER ve Prof. Dr. Hüsamettin KOÇAN'a ödülleri, 1 Ekim 2014 tarihinde TBMM'de düzenlenen bir törenle, TBMM Başkanı Sayın Cemil ÇİÇEK tarafından verilmiştir.

04 Kasım 2014 Salı

TBMM ONUR ÖDÜLÜ (BASIN AÇIKLAMASI)


TBMM Onur Ödülü başvuruları, TBMM Onur Ödülü Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, 2 Ocak 2014 - 28 Şubat 2014 tarihleri arasında TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu'na yapılmış ve bu süre içinde kendi alanlarında önemli çalışmalar gerçekleştirmiş olan toplam 103 kişi Ödüle aday gösterilmiştir. Kurul tarafından adaylar arasından yapılan değerlendirme sonucunda, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalar ile üstün başarılar elde etmiş olan; -Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından aday gösterilen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Tıbbi Onkoloji, Hematoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Taner DEMİRER, -Bayburt Valiliği ve Okan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından aday gösterilen Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsamettin KOÇAN, Yönetmeliğin 8 inci maddesi hükümlerine istinaden TBMM Başkanlık Divanı'na sunulmak üzere belirlenmiştir. Kurul'un önerdiği adaylar, TBMM Başkanlık Divanı tarafından uygun görülmüştür. Kendilerine daha sonra ilân edilecek bir tarihte, TBMM'de düzenlenecek törenle "TBMM Onur Ödülleri" verilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

01 Temmuz 2014 Salı

İSTİKLAL MADALYASI TÖRENİ


İlk askeri üniformasını 13 yaşında iken Gevye sırtlarında giyen, Kurtuluş Savaşı döneminde sercilediği müthiş şecaatten dolayı Türk tarihinde ilk kez bir kız çocuğuna "Resmi Onbaşı"lık verilen Nezahet BAYSEL'in İstiklal Madalyası ve Beratı, 30 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 19.00'da TBMM Tören Salonunda gerçekleşen bir törenle torunu Şebnem Üçok, kızları Didem ve Gizem Ünaldı'ya TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından takdim edildi.

30 Kasım 2013 Cumartesi

İSTİKLÂL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 92. YILDÖNÜMÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA ETKİNLİKLERİ


İstiklal Marşı'nın Kabulünün 92. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamında, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi işbirliği ile " Resimlerle İstiklal Marşı Sergisi" Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Mustafa Saatçi tarafından TBMM Tören Salonu'nda açıldı. TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek sergideki tabloları tek tek inceledikten sonra TBMM Türk Sanat Müziği Korosu'nun verdiği konseri izledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konserde güftesi Mehmet Akif Ersoy'a ait olan şarkılar seslendirildi.

12 Mart 2013 Salı

10. eTR ÖDÜL TÖRENİ


Türk Sanayi ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından her yıl düzenlenen eTR Ödülleri Ödül Töreni'nin 10'uncusu, TBMM Başkanlığı himayesinde TBMM Tören Salonu'nda gerçekleşmiştir.

17 Aralık 2012 Pazartesi

ERİŞKİNLERDE ALT VE ÜST SOLUNUM YOLU ENFEKSİYONLARI VE AŞILAMA KONULU KONFERANS


TBMM Sağlık Merkezi tarafından 21 Kasım 2012 Çarşamba günü TBMM Tören Salonu'nda "Erişkinlerde Alt ve Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları ve Aşılama" konulu bir konferans düzenlendi.

21 Kasım 2012 Çarşamba

13. ULUSAL ÇOCUK FORUMU


20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve UNİCEF işbirliğiyle düzenlenen 13. Ulusal Çocuk Forumu, TBMM Başkanlığı'nın himayelerinde, 81 ilden gelen Çocuk Hakları Komitesi temsilcisi öğrencilerin de katılımıyla 20 Kasım 2012 Salı günü TBMM Tören Salonu'nda gerçekleşti.

20 Kasım 2012 Salı

DİYABETİ DURDURALIM PROJESİ


14 Kasım "Dünya Diyabet Günü" nedeniyle Cumhurbaşkanlığının himayelerinde "Diyabeti Durduralım Projesi" toplantısı TBMM Büyük Grup Toplantı Salonu'nda başladı.

14 Kasım 2012 Çarşamba

4. PARLAMENTERLER ONUR GÜNÜ


4. Parlamenterler Onur Günü, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in de katılımıyla TBMM Tören Salonu'nda gerçekleştirildi.

31 Mayıs 2012 Perşembe