Komisyon Adı:(10 / 2, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18) Esas Numaralı Meclis Araştırması Komisyonu
Konu:Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, Komisyon Çalışmaları Sonucu Tespit Edilen Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar Ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesine Yönelik Bakanlığın Görev Alanına Giren Konularla İlgili Çözüm Önerileri Hakkında Sunumu
Dönemi:26
Yasama Yılı:1
Tarih:30/03/2016


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, Komisyon çalışmaları sonucu tespit edilen aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurlar ve aile kurumunun güçlendirilmesine yönelik Bakanlığın görev alanına giren konularla ilgili çözüm önerileri hakkında sunumu FATMA KAPLAN HÜRRİYET (Kocaeli) - Sayın Bakanım, öncelikle hoş geldiniz.

     Bu sabah benim seçim bölgem olan Kocaeli ilinde bir olay yaşandı. Şimdi basında da geniş yer buluyor. Özellikle, son dönemde cinsel istismar, taciz, tecavüz, şiddet ve cinayet konularının en yoğun konuşulduğu bir dönem. Olay tabii yeni düştü, daha henüz bizim de araştırma şansımız olmadı ama savcılığa yansımış durumda. Bu noktada bir bilgi aktarma ya da bizleri ne olduğu konusunda aydınlatma gibi bir durumunuz söz konusu mudur Sayın Bakanım? Önemli bir konu çünkü geniş de bir yer buldu şu anda.

     Başkanım sizin de bilginiz olsun, sığınma evinde geçen, bu cinsel tacize uğramış çocukların kaldığı sığınma evinde yaşanan olaylara ilişkin ve ciddi soyunma odalarının gözetlendiği, kameralar takıldığı, şiddete uğradıklarının iddia edildiği ve dışarıdan bağırma seslerinin duyulduğu ve videoya alındığı, bunun da şu anda İnternet ortamında alenen paylaşıldığı ve savcıya yansıyan bir olay, bu sabah yansıdı, bilginiz olsun. Bununla ilgili, çok rica ediyorum, araştırma yapalım.