Komisyon Adı:Plan Ve Bütçe Komisyonu
Konu:2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi (1/276) İle 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı (1/275) Ve Sayıştay Tezkereleri A) Adalet Bakanlığı B)ceza Ve İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İş Yurtları Kurumu C)türkiye Adalet Akademisi Ç)anayasa Mahkemesi D)yargıtay E)danıştay F)hakimler Ve Savcılar Kurulu G)türkiye İnsan Hakları Ve Eşitlik Kurumu Ğ)kişisel Verileri Koruma Kurumu
Dönemi:27
Yasama Yılı:2
Tarih:20/11/2018


2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi (1/276) ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı (1/275) ve Sayıştay tezkereleri a) Adalet Bakanlığı b)Ceza ve İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İş Yurtları Kurumu c)Türkiye Adalet Akademisi ç)Anayasa Mahkemesi d)Yargıtay e)Danıştay f)Hakimler ve Savcılar Kurulu g)Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ğ)Kişisel Verileri Koruma Kurumu MAHMUT TANAL (İstanbul) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

     Değerli Bakanım, emniyet binalarında Avukatlık Kanunu'nun 50'nci maddesi uyarınca odanın ayrılması gerekirken İstanbul Emniyetinde yok, Ankara'yı bilemiyorum. Yani rahatlıkla görüşülebilecek bir imkân yok.

     Bir başka sorum da şu: Biraz önce benim bahsettiğim, avukatlıktan hâkimliğe geçenlerin sorunu çok ciddi ve önemli. Mümkün olduğunca bürolarının bulunduğu şehirlere tayinlerini istiyorlar ve bu yargının üzerine büyük bir leke düşürülüyor. Bu anlamda bu çok önemli. Kendi bürosunun bulunduğu yerlerde avukatlık yapanların hâkim ve savcı olarak atanması büyük şayialara neden oluyor. Bunun tekrar gözden geçirmenizi talep ediyorum.

     Teşekkür ediyorum.