Komisyon Adı:Plan Ve Bütçe Komisyonu
Konu:2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi (1/276) İle 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı (1/275) Ve Sayıştay Tezkereleri A)içişleri Bakanlığı B)emniyet Genel Müdürlüğü C)jandarma Genel Komutanlığı Ç)sahil Güvenlik Komutanlığı D)göç İdaresi Genel Müdürlüğü E)afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı F)kamu Düzeni Ve Güvenliği Müsteşarlığı
Dönemi:27
Yasama Yılı:2
Tarih:15/11/2018


2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi (1/276) ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı (1/275) ve Sayıştay tezkereleri a)İçişleri Bakanlığı b)Emniyet Genel Müdürlüğü c)Jandarma Genel Komutanlığı ç)Sahil Güvenlik Komutanlığı d)Göç İdaresi Genel Müdürlüğü e)Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı f)Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı MAHMUT TANAL (İstanbul) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

     Değerli Bakanım, birinci sorum şu: PYD, YPG, FETÖ ve IŞİD terör örgütleri ayrı ayrı belirtilmek üzere hangi tarihlerde terörist olarak kabul edildi ve yukarıdaki bu bahsettiğim terör örgütleri hangi tarihlerde terörist listesine yazıldı.

     Soru 2: Bakanlığınızda ve Bakanlığınıza bağlı tüm kurumlarda kaç tane kiralık araç var? Aylık kira bedelleri ne kadar? Ayrıca yine Bakanlığınızda ve Bakanlığınıza bağlı tüm kurumlarda kaç tane bina kiralık ve aylık kira bedeli ne kadar ödenmekte?

     Üçüncü soru: Sayıştay raporunda da görülmekte, Bakanlık aleyhine açılan davalar var. Bu alacak davaları kesinleşmiş, vekalet ücretleri ödenmiyor, neden? Çünkü, bilemiyorum, yani ödenmesi lazım Anayasa hükümleri uyarınca.

     Son soru...