Konu:Suriye'de başlatılan Bahar Kalkanı Harekâtı'nın başarıyla yürütüldüğüne, Yunanistan ve AB ülkeleri tarafından göçmenlere yapılan insanlık dışı muameleyi kınadığına ve şehitlere Allah'tan rahmet dilediğine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:3
Birleşim:64
Tarih:04/03/2020


Suriye'de başlatılan Bahar Kalkanı Harekâtı'nın başarıyla yürütüldüğüne, Yunanistan ve AB ülkeleri tarafından göçmenlere yapılan insanlık dışı muameleyi kınadığına ve şehitlere Allah'tan rahmet dilediğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

MUHAMMED FATİH TOPRAK (Adıyaman) - Sayın Başkan, kıymetli milletvekilleri; kahraman ordumuz, Suriye'de Bahar Kalkanı Harekâtı'nı başlatmıştır. Harekât, ordumuz tarafından başarıyla yürütülmektedir. Türk halkı, tek yürek harekâtın arkasındadır, ülkemizde ve yurt dışında Bahar Kalkanı Harekâtı'na şanlı bayrağımızla destek yürüyüşleri gerçekleştirmektedir. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye, hayati bir mücadele içerisindedir. Orta Doğu'da kan ve gözyaşının durması için gerçekleşen bu harekâtta görev alan kahraman askerlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Zulme karşı verilen mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.

Kendi rızasıyla ülkemizden ayrılmak isteyen göçmenlere Yunanistan ve AB ülkeleri tarafından yapılan insanlık dışı muameleyi şiddetle kınıyorum. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

"Okçular tepesi" terk edilmeyecektir, "şehitler tepesi" boş değildir, boş kalmayacaktır. "Bayrakları bayrak yapan, üstündeki kandır / Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır."

Genel Kurulu ve aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.