Konu:Rahatsızlığı nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a geçmiş olsun dileğinde bulunduğuna, asgari ücretliden vergi alınmaması ve çalışana hak ettiği zammın verilmesi konusunda asgari ücretliler ve aileleri adına çağrıda bulunduğuna ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:3
Birleşim:25
Tarih:03/12/2019


Rahatsızlığı nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a geçmiş olsun dileğinde bulunduğuna, asgari ücretliden vergi alınmaması ve çalışana hak ettiği zammın verilmesi konusunda asgari ücretliler ve aileleri adına çağrıda bulunduğuna ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ONURSAL ADIGÜZEL (İstanbul) - Teşekkürler Sayın Başkan.

Öncelikle üç yıldır cezaevinde tutulan ve geçtiğimiz hafta rahatsızlanan Halkların Demokratik Partisi Genel Başkanı Sayın Selahattin Demirtaş'a geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

Sayın Başkan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2020 yılında uygulanacak asgari ücretin belirlenmesine ilişkin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı maaşının limitleri zorladığı ülkemizde, ne yazık ki 8 milyon vatandaşımız asgari ücret civarında elde ettikleri gelirle hayatta kalmaya çalışıyor.

2020 yılında 81.250 lira maaş alacak olan Sayın Cumhurbaşkanına ve iktidar yetkililerine, asgari ücretliler ve aileleri adına çağrıda bulunmak istiyorum: Asgari ücretliden aldığınız vergi ayıbına son verin artık, lafla peynir gemisi yürümez. Eğer iddia ettiğiniz gibi halkın yanındaysanız yoksulluğa mahkûm ettiğiniz asgari ücretlinin çarşıda pazarda hissettiği enflasyonu ciddiye alarak, çalışana hak ettiği zammı verin.

Teşekkür ediyorum.