Konu:Meclis tatile girmeden af konusunun gündeme alınarak emeklilikte yaşa takılanların, polislerin, sağlık çalışanlarının ve öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi gerektiğine ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:105
Tarih:18/07/2019


Meclis tatile girmeden af konusunun gündeme alınarak emeklilikte yaşa takılanların, polislerin, sağlık çalışanlarının ve öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi gerektiğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ÖZKAN YALIM (Uşak) - Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Değerli milletvekilleri ve de yüce milletimiz, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinin tatil öncesi son çalışma günü. Biz, iktidar vekillerinden şunu istiyoruz ve de şunu talep ediyoruz: Ey iktidar milletvekili arkadaşlarımız, gelin, tatile çıkmadan, Meclis kapanmadan, yüz binlerce insanın beklediği af konusunu gündeme getirelim.

Ey iktidar vekili arkadaşlarımız, yine, yüz binlerce insanın yani emeklilikte yaşa takılanların, EYT'lilerin uğramış oldukları haksızlıkları, gelin Meclis kapanmadan gündeme alalım.

Ey iktidar vekili arkadaşlarımız, 24 Haziran seçimleri öncesi polislerimize, sağlık çalışanlarımıza, öğretmenlerimize söz verdiğiniz ama tutmadığınız 3600 gösterge yasasını gündeme getirelim Meclis kapanmadan.

Ey iktidar vekili arkadaşlarımız, ataması yapılmamış olan binlerce öğretmenimizin ve memur adayımızın atamalarını yapalım, ondan sonra tatile girelim.