Konu:Şehit edilen Üsteğmen Emre Kargın ile Uzman Çavuş Süleyman Yasin Ağır'a Allah'tan rahmet dilediğine ve Dalaman Karaağaç bölgesinde çıkan orman yangınına ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:103
Tarih:16/07/2019


Şehit edilen Üsteğmen Emre Kargın ile Uzman Çavuş Süleyman Yasin Ağır'a Allah'tan rahmet dilediğine ve Dalaman Karaağaç bölgesinde çıkan orman yangınına ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

BURAK ERBAY (Muğla) - Teşekkür ediyorum Başkanım.

Muğla halkı olarak son günlerde yüreğimize ateş düşüren acı olaylar yaşadık. Bir hafta içinde 2 askerimizin şehadetiyle acıya boğulduk. Hemşehrilerimiz Dalamanlı Üsteğmen Emre Kargın ve Fethiyeli Uzman Çavuş Süleyman Yasin Ağır şehit oldular. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Muğla halkımıza başsağlığı diliyorum.

Yaşadığımız diğer acı olay da, telafisi yüzyıllar sürecek olan son yıllarda Muğla'mızda yaşanan en büyük orman yangınlarıdır. Dalaman Karacaağaç bölgesinde başlayan Göcek, Taşbaşı ve Fethiye ilçelerimize kadar ilerleyen yangınlarda yaklaşık 400 hektar ormanlık alan ve canlılar yok olmuştur. Muğla halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, söndürme çalışmalarında canla başla mücadele eden tüm personele teşekkür ediyorum.

Yangınların çıkış nedenlerinin ve müdahalelerde yaşanan eksikliklerin araştırılmasının takipçisi olacağız. Daha önce Muğla'mızda yanan ormanlık alanların talan edilerek yapılaşmaya açılmasının bu bölgede tekrarına izin vermeyeceğiz.