Konu:Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un açıklaması üzerine konuşması
Yasama Yılı:2
Birleşim:78
Tarih:15/05/2019


Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un açıklaması üzerine konuşması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ÖZLEM ZENGİN (Tokat) - Şimdi bakın, niyetleri bir kenara koyuyoruz.

MEHMET BEKAROĞLU (İstanbul) - Duyulmuyor, mikrofonu açın.

ÖZLEM ZENGİN (Tokat) - Ben burada hiçbir şekilde yorum yapmaksızın o videoda geçen konuşmaları kelime kelime okudum, zaten aynı şeyi Sayın Özkoç da yapıyor.

AHMET KAYA (Trabzon) - Savunulacak yanı yok.

ÖZLEM ZENGİN (Tokat) - Yaptıktan sonra diyor ki: "Buradan ne anlıyorsunuz?" Ben de aynı şeyi kamuoyuna sunuyorum ve şuradan da ifade ediyorum: Onların, haberin başlığında ifade ettiği gibi, Sayın Mehmet Tevfik Göksu Trabzonluları itham eden aleni bir cümle kullanmıyor, yok. Hepimiz adına da diyorum ki: Her bir arkadaşımız, rahatsız olan Trabzonlu arkadaşımız varsa biz de bundan rahatsızlık duyarız. O sebeple, bu konuşmada kendilerinin söylediği, itham ettiği şey hiçbir yerinde kelime olarak geçmiyor; tam tersine, kendileri yorum yapıyorlar, tevil yapıyorlar.

Bu arada, Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili laflar var; ben, bu manada Sayın Kılıçdaroğlu'nun son iki haftadır grupta, oy kullanan hâkimlerle alakalı yaptığı konuşmayı dinlemelerini öneririm. Orada insanlarla ilgili nasıl çirkin ifadeler kullanıyorlar, bir kez daha onları duyurmuş olayım.

Teşekkür ederim. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)