Konu:İktidarın Niğde ili Bor ilçesinde yaşanan sorunlara duyarlı davranmadığına ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:53
Tarih:14/02/2019


İktidarın Niğde ili Bor ilçesinde yaşanan sorunlara duyarlı davranmadığına ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

ÖMER FETHİ GÜRER (Niğde) - Teşekkürler Sayın Başkan.

Niğde ile Bor ilçesi arasındaki Akkaya Barajı, kirlendiği için çevre felaketine döndü. On altı yıldır AKP iktidarı bu sorunu seyrediyor. Bakanlar konuşuyor, çözüm getirilmiyor.

Bor'da Ofis kapatıldığından beri bina ve depoları harap durumdadır.

Karma organize sanayinin sorunlarına AKP iktidarı çözüm üretmemektedir.

Bor'un orta yerindeki tarihî Osmanlı hamamının beş yıldır onarımı bitirilmedi. "Müteahhit yine kaçtı." deniyor, hamamın onarımı olsun, yapılsın istiyor halkımız.

Bor İlçe Başkanımız Erdal Gevrekçi, belediye başkan adayımız Şenol Bengü'yle çarşıyı, pazarı, esnafı ziyaret ettik. Üreten de satan da tüketici de ekonomik krizden etkilenmiş ve mağdurlar. Esnaflar "Siftah yapamaz, borçlarımızı çeviremez durumdayız." diyorlar, ellerindeki mal varlıklarının borçlarını karşılayamaz hâle geldiğini belirtiyorlar. Kredilerden şartlarının ağır olması nedeniyle yararlanamadıklarını ifade ediyorlar. Sigorta, BAĞ-KUR primlerinin artması, elektrik, kira giderleri esnafın belini bükmüş durumda. İşçi, işsiz, çiftçi, memur, kime rast geldiysek dert anlatıyor. AKP iktidarı Niğde'nin ve Bor ilçesinin de sorunlarına ne yazık ki duyarlı davranmıyor, halkımız da buna tepki göstererek Niğde'nin sorunlarıyla iktidarın ilgilenmesi istiyor.

Teşekkür ederim.