Konu:Kadirli ve Sumbas ilçelerinde aşırı yağış nedeniyle su baskınları yaşandığına, devletin vatandaşın yanında olduğuna ve hemşehrilerine geçmiş olsun dileğinde bulunduğuna ilişkin açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:46
Tarih:16/01/2019


Kadirli ve Sumbas ilçelerinde aşırı yağış nedeniyle su baskınları yaşandığına, devletin vatandaşın yanında olduğuna ve hemşehrilerine geçmiş olsun dileğinde bulunduğuna ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

İSMAİL KAYA (Osmaniye) - Teşekkürler Sayın Başkan.

Bugün sabahın erken saatlerinden itibaren Kadirli ve Sumbas ilçelerimize bağlı Azaplı, Kerimli, Hacıhaliloğlu, Aydınlar ve Köseli köylerimiz aşırı yağış nedeniyle su baskınları meydana gelmiştir.

Osmaniye AFAD arama ve kurtarma ekiplerimiz hızlı bir şekilde olay yerine hareket etmişlerdir. Ekiplerimiz olaylara müdahaleye devam etmektedirler. Şu ana kadar olaylar nedeniyle bir can kaybı veya yaralı olmaması bizleri sevindirmektedir. Alanda AFAD, Devlet Su İşleri, il özel idaresi ve il Jandarma ekiplerimiz koordinasyon hâlinde görev yapmaktadırlar. Devletimiz vatandaşımızın her zaman yanındadır. Vatandaşlarımızın mağduriyeti inşallah en kısa sürede giderilecektir.

Can kaybının olmamasına sevinirken hemşehrilerimize büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Rabb'im daha beterinden korusun diyerek Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.