Konu:25 Aralık Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97'nci Yıl Dönümünde Şehitleri Rahmetle Andığına, Iğdır'da Askerî Aracın Devrilmesi Neticesinde Şehit Olan Askere Allah'tan Rahmet, Yaralılara Şifa Dilediğine İlişkin Açıklaması
Yasama Yılı:2
Birleşim:40
Tarih:25/12/2018


25 Aralık Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümünde şehitleri rahmetle andığına, Iğdır'da askerî aracın devrilmesi neticesinde şehit olan askere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa dilediğine ilişkin açıklaması
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ MUHAMMED LEVENT BÜLBÜL (Sakarya) - Sayın Başkan, ben de kısa bir değerlendirme yapacağım.

Bugün, Meclisimizde diğer hatiplerin de ifade ettiği gibi, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümüdür. Bu vesileyle, bu memleketi bize hediye eden, bugün bu memlekette hürriyet içerisinde, refah içerisinde bağımsız bir şekilde yaşamamıza vesile olan bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımızı dile getiriyoruz, Rahmetirahman'a kavuşanlara da Allah'tan tekrar rahmet diliyoruz.

Bugün, iki üç saat önce bir haber aldık. Iğdır'da bir askerî aracın devrilmesi neticesinde 1 askerimizin şehit olduğunu, 5 askerimizin de yaralandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu konuda da şehit olan askerimize Allah'tan rahmet diliyoruz, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Dün, yine bir askerî aracımızın Hakkâri'de devrildiği haberini almıştık, orada da iki askerimiz yaralanmıştı. Bu kazaların ve trafik kazalarının neticesinde askerî araçlarda yaşanan bu kayıplarımız, bunlar, bu tür kazalar inşallah bir daha tekerrür etmez diyoruz. Bu vesileyle Genel Kurulu saygıyla selamlıyoruz.

Teşekkür ediyoruz, sağ olun.